Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divoký víkend s MSC ve Slavětíně aneb jak si canička poprvé zkusila coursing, 14.-16.3.2008

18. 3. 2008

 

Divoký víkend s MSC ve Slavětíně aneb jak si canička poprvé zkusila coursing

14.-16.3.2008

  Je pátek 14.3. a já jako vždy, na poslední chvíli, balím těsně před odjezdem všechny potřebný věci na dlouho očekávanou víkendovku s přáteli z MSC.

   Tož máme vše, můžeme vyrazit. Ovšem tentokráte bez Ríše, neboť musí do práce . Ale místo něj nám přislíbila společnost moje mamča, která se moooc těší, že na vlastní kůži pozná, jak že to na takových akcích vlastně chodí, doposud to znala jen z vyprávění, foteček ... a teď má možnost celý víkend strávit nejen s námi, ale i s ostatními prima pejskaři a jejich mazlíčky. Nabíráme ji v Příměticích u Znojma a v plném obsazení směřujeme ku Slavětínu, cesta probíhá náramně dobře, mamčina navigace nezklamala ani na okamžik a již se nacházíme na místě.

   Protože je slyšet bujarý štěkot zpoza baráku, co nejrychleji vyprázdníme auto a zaplníme půlku pokoje, nasadíme holkám postroje a už si to šineme na dráhu .

   Každá si dala v pátečním podvečeru po dvou bězích, s Maguškou i já, zato Reganka zvládla celýýýý jedno kolo úúúplně sama  šikulka naša.

Obrazekdokonce i killovala ... príííma 

   Byla jsem tak mile překvapena, že jsem zmeškala i její odchyt v cíli a nebýt Evči od Amíka s Niou, nevím, nevím, kam by až zaběhla ... díky Evi .

Obrazek

   Mě se moc foteček s jejího prvního úspěchu nepodařilo pořídit, ale ostatní fotografové ji zaznamenaly a máme krásný snímky ... třeba od vynikajícího profíka Psa Jíry

   Po večeři měl být noční štafeťák i s psíkama, ale jelikož počasí vůbec nepřálo a v posledních dnech dosti lilo, tak byl zrušen, tudíž jsme se z plna hrdla věnovali večerní volné zábavě s ostatními.

   Sobotní ráno pak bylo pro mne docela náročné, brzičko mamku holky vytáhly na venčeníčko a pak jsme ještě zalezly pod duchny a s vynecháním snídaně šli pak až na dráhu, kde jsme si s babulkama pěkně zaběhaly .

   Po obědě nás čekalo Slavonické podzemí.

Obrazek

   V plné polní jsme si to vyjeli do nedalekéhe městečka a pohlceni zvědavostí slezly pár prudších schodů, koupily lístky ... ajajaj, při vyprávění paní průvodkyně, cože nás to všechno čeká ... óó, to nee, nebudeme to riskovat, snad někdy příště.

  A tak jsem společně s Michalem od argentinek a kanárek ... počkali na náměstí, trochu se tam porozhlídli a koupily i páníčkovi úžasnej malovanej plecháček a místní medíček.Obrazek

    Ještě musím podotknout, že štěndo argentínek Absolutek šel do podzemí celičký bílý, avšak z něj vyšel jak kominíček.

 

 

 

 

   Kupodivu dnešní den je nááádherný, slunná obloha, bez vánku, příjemný ovzduší i teplota ... to úplně lákalo na předem plánovaný výlet okolo zříceniny hradu Landštejn. kam jsme se tedy po Obrazeksvačince i vypravili. Při zdolávání prudkého kopce dolů, se nám většina spoluvýletníků ztratila z dohledu a tak jsme si to v dámské čtveřici obešly samotné ... okolí jsme neznaly, takže do větších zákoutí a cestiček jsme se raděj moc nepouštěly ... dokud byl vidět hrádeček, tak jsme byly klidné. Každopádně Mag si to s Reg užily a mamča v rámci možností s ohledem na její bolavou nohu také ... máš můj obdiv, mamču  .Obrazek

Obrazek

   Po návratu při parkování jsem měla šok ... snažím se brzdit, ale zešlapuji pedál na prázdno ... ááách jo, zas něco  . Co teď? Vyběhnu a sháním se po někom, kdo by rozuměl autům, proč mi to, sakra, nechce brzdit. Velká pátračka za pomocí především Honzy od Trinitky, ale i ostatních, Jarda od Day na to kouká a příčina je již známá ... nakonec jsem v jídelně a páčím od personálů nějaký kontakt na nejbližšího automechanika, jsou milý a ochotní ... konečně třetí volání bylo úspěšné a domlouváme se s pánem na druhý den (jsem teda nervózní, že to bude na poslední chvíli, ale aspoň nějaké slova útěchy) .. tímto bych chtěla moc poděkovat Kačce a Honzovi od Trinitky za neocenitelnou pomoc při akci "starého fordíčka dát do kupy", ale i ostatním, co byli ochotni odvést mi mamču ku domovu, díky Natálko s Michalem a Soňi do Znojma, díky taky Barči a všem, co nám držely palečky ... nakonec vše dobře dopadlo.

   V neděli dopoledne jsme si ještě párkrát zaběhaly, já s Magu a Reganka s miminkama ve skupince ... trošku ji teda utíkali, ale Reguš se nevzdávala a soutěživě se snažila z plných sil .

   Oběd, oprava plecháče fordína, sbalit, rozloučit s Triniťáčkama (ještě velká omluva za zdržení ) a Bruťáčkama a pomalu se plížit domůůů.

      Byl to výýýborný, úžasný, vyčerpávající, běhací, skvělý ...  vííkend, děkujeme všem za společnost, moc jsme si to všechny užili  a už teď se těšíme na další akcičku. Je to fajne s váme trávit čas.

   Velký díííík patří i mamči, bez ní bych to všechno jen těžko zvládla, jsi zlato .

   Na závěr musím smeknout před Barčou, jak to všechno bez mužíka zvládla na výbornou, klobouk dolů, fakt super .

a ještě fotogalerie ...naše == zde ... Výběr od Psa Jíry, Elfky a Pavlíny najdete tady ve fotogalerii ...

 

Náhledy fotografií ze složky Slavětín, 14.-16.3.2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

díky

(Blanka, 2. 4. 2008 23:56)

bylo to krásné-sic trochu náročné-strávit víken na takové akci.Moc pěkný počteníčko i fotečky,díky za vše Denis.