Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maggie a Reganka na výletě na hrad Helfštýn

3. 2. 2008
Maggie a Reganka na výletě na hrad Helfštýn

   Je první únorová neděle a my plni elánu i očekáváni se vypravujeme na výlet směr Lipník nad Bečvou. Po několika ošklivých dnech je dnes skutečně nádherné počasí, jako stvořené na procházku. S sebou dosti pitiva, malou svačinku ... máme vše, ještě pesánky navlíct do postrojů a můžeme vyrazit.

 

   Cesta je příjemná a ubíhá rychle. Pár kilometrů pře Přerovem předjíždíme naši známou Vendulu se svou RR Afrou a tak se stáváme kolonou dvou aut.

   Na smluvené místo jsme kupodivu dorazili téměř první (teta Barča se svými miláčky RR Alexem a RR Pepeem a s rodiči byli rychlejší). Hned na to se sjíždějí ostatní účastníci se svými 4nohými chlupáčky ... kříženci, dalmatini, ridgbeakové, bobtailka ...

   Náhle se rozjíždí bujará seznamovačka, především mezi štěňátkama ... třeba naší malou 3 měsíční Reg si nejvíce otestovala 10 měsíční bobtailky Matylda od Káji.

   Sestava je kompletní, tudíž se může výlet odstartovat. Začátek trasy vede přes Lipník atak jsou bohužel všichni pejsánci zatím na vodítkách, ale ihned, co jsme vkročili na živou půdu, dostávají "volno" a to je pro ně úžasný povel ... svoboda pohybu.

   Slunečný den, překrásný okolí, příjemné ovzduší, dobrá nálada, bezvadní 2 i 4 nozí parťáci ... co víc si můžeme přát.

    Pokračujeme dál podél řeky Bečvy, spodní polní cestičkou, neboť je nás docela velká parta, tak abychom na stezce nijak nepřekáželi a hlavně mohli mít hafáky na volno.

Obrazek

   
   Již zmíněná řeka láká většinu k přiblížení, což nás upozorňuje, že Mag nesmírně miluje vodu a při jakékoli příležitosti se nejen k ní přiblíží (určitě sem podnikneme cestu i v letním čase, tudíž bude mít možnost se v ní i celá ovlažit a vyřádit) ale momentálně musí stačit jen napojení.

   Po chvíli se nám před očima rozprostírá neskutečně slunný plácek, který vybízí k zastavení a společným hrátkám. Je to fajn pohled na ty naše bambulky, jak se oňufávaji, honí a škádlíObrazekObrazek

   ... a také je to naprosto vyhovující místo k portrétováníObrazek, čehož jsme i využili, Tato travnatá plocha musí být v létě překrásná, úplně to vidím, spousta rozmanitých a barevných květů všude kolem.

   Asi po hodince strávené na tomto okouzlujícím místě jsme pokračovali dál. Do kroku nás provází nesmírně prosluněné klima.

   Pod hradem se něktěří, včetně nás, chvíli pozdrželi nákupem tekutin v místní restauraci a tak jsme najednou rozděleni na dvě skupinky, Abychom mi opozdilci dohnali ostatní, zkracujeme si to přes les, což nebyla asi ta nejlepší volba ... naskýtá se nám před očima docela dost prudký kopec. Na místě jsme však všichni zároveň.

   Dobře obrostlý hrad se náhle před námi vyjímá z krajiny, za zmínku stojí, že byl založen roku 1278 loupeživým rytířem Fridušem z Linav.

  Okukujeme hrádek, rozjímáme v krásném prostředí, pořídíme pár úchvatných foteček, pejsani se vydovádí ... a po několika desítkách minut se loučíme s hradem a vydáváme se na zpáteční cestu ... tentokráte celá parta tou naší zkratkou.

  Jojo, dolů to jde snaději. Stále máme bezva počasí. Ušli jsme cca 12 km, za to pesani mají v packách asi dvakrát tolik.

   U aut se loučíme a s přáním dobrého návratu odjíždíme všichni směr domašov.

  Byl to krásně strávený čas, ikdyž chvilkama náročný, ale super, děkujeme všem zúčastněným za prima společnost a těšíme se zas na viděnou.

 

Obrazek

Denisa, Ríša, kanárka Maggie a canička Reganka

Fotogalerie:

http://picasaweb.google.cz/densia22/VLetNaHradHelfTN322008

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář