Jdi na obsah Jdi na menu
 


prvomájový trénink coursingu, poprvé s BCC, Panská Lícha, následováno zahrádkou na Orlecu, 1.5.2008

1. 5. 2008

prvomájový trénink coursingu, poprvé s BCC, Panská Lícha, následováno zahrádkou na Orlecu, 1.5.2008 

  

   Uběhlo pár dní, je první Máj, a my jsme opět na Panské Líše, abychom si zatrénovali  s Brněnským coursigem ... s tímto klubem poprvé, tak jsme s páníčkem napnutí.

   Parkujeme kousek od dráhy a v závěsu za námi kámoška Peťka a kámoš Mirda se svým křížencem Arouškem.

   I dnes je vyvedené počasí, ikdyž ráno to vypadalo, že hezky nebude, neboť u nás v Újezdě pršelo, ověřila jsem si před odjezdem telefonicky, zda náhodou není trénink zrušen ... není, supeeer 

   Po zahlášení se Janě, která akci celou organizovala, kontrole očkováků holek a podání informací jak to tu u nich chodí, jsme se šli ještě projít kousek ke koníčkům Peťka + Maggie + Ríša + Regan + Mirda + Argo, vyběhnout hafanky a jejich vyvenčení.

   Po pár minutách jsme z dáli viděli shlukování se a vyvolávání, tak jsme to rychle otočili ku dráze ... běhání se započalo  

   Nový pejsci se svými páníky, nový styl coursingu ... zde používají tzv. nekonečný naviják, což se mi trochu zdá méně bezpečný pro pejsky, ale zase to ukrátí čas - odpadá tudíž natahování dvounožcema - ale asi vědí, co dělají .. celý tento sport je tak nějak riziko, jako každé fyzické sportování.

   Z našich miláčků došla nejprve na řadu kanárka ... vcelku se ji chtělo, ale opět jen se mnou, navíc před cílem zase vyvedla svou známou "grotesku" ... po vykakání, vyčůrání a zobnutí koňského "koblihu" tryskem dofrčela do cíle 

   Po ní následovaly běhy miminek, atak na start se vydal páníček s caničkou, která ukázala, že ji coursing nebude nudit  opět to zmákla na výbornou.

hrátky na louce

   V mezeře jsme se šli osvěžit místní zahradní restauraci a taky ulevit tělu 

   Po asi hodince jsem se vrátili k tréninku, kde se ještě zkusilo vypustit MAggie zároveň s Regankou, Reg dostala menší náskok a Magu za ní pak pelášila, ovšem celkový dojem se nevyvedl.

   Po sólových bězích zkušených pejsků se na závěr pustili opět miminka, ale Reganka byla asi už unavená, tudíž se jí tento částečný úsek mocinky nezdařil.

   Jakmile prvomájový coursingový zápolení skončilo, rozloučili jsme s poděkováním s Janou a jejich pomocníky a na chvílinku zasedli zase na zahrádku a pak Reganka s Maggienkoujeli doprovodit naši tuřanskou posádku domů a jelikož bylo opravdu nádherně do baráčku se nám ještě moc nechtělo, tak jsme den zakončili na naši oblíbené zahrádce na orlecu, kde si holky pořádně zablbly.

   My se pobavili s přáteli  a poté zamířili již k hójezdu, páníček se nadlábl  a hned na to zalehl a vytuhnul ... totiž měl den předtím noční, takže jak dorazil dom, po pár minutách se vyrazilo na coursing, takže vůbec nespal ... není divu, že tak rychle usnul 

panička s Maggie a Regan

Fotečky z coursingu jsou stáhnuty zde  a ty z orlecu tady 

 ... překrásný den 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář